آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو

آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو

مبحث امروز آرین تست با موضوع آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو به بحث در مورد چگونگی مراقبت از خودرو می پردازد. در این مقاله سعی شده اصول نگهداری از خودرو را به صورت دقیق و کاربردی با موضوع آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو توضیح داده شود.

با آرین تست و مبحث آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

• طول عمر عملکرد خودرو با نحوه ی نگهداری از خودرو

 

خودرو جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان است . به طوری که می توان از خودرو به عنوان یکی از اصلی ترین ملزومات زندگ یاد کرد. علاقه ی بعضی از افرد به این سازه ی فلزی گاها وصف ناپذیر است. و چنان ااین سازهیفلزی رفتار می کنند که گویی خودرو موجودی زنده است.

با نگاه دقیق تر به این موضوع می توان به این نتیجه رسید که واقعا خودرو می تواند مثل یک موجود زنده باشد. موجود زنده با مراقبت و نگهداری همیشه سرحال و پرانرژی ست. خودرونیز دقیقا همین حالت را دارد. دو نوع خودرو را با یک مشخصات یکسان در نظر بگیرید. سال تولید نوع و مدل خودرو و همه ی تجهیزات و آپشن های موجود در هر دو کاملا یکسان. با این تفاوت که مالکان متفاوت دارند. 

اولین خودرو مالکی دارد که با خودرو طوری رفتار می کندکه گویی زنده است ونفس می کشد. تمام اصول مراقبت ونگهداری از خودرو را کاملا رعایت می کند و عملیات چکاپ کامل سلامتی خودرو را در موعدمقرر انجام می دهد.

دومین خودرو مالکی دارد که نوع نگاهش به خودرو فقط مصرفی ست و لزوما در مواقع بروز مشکل های بزرگتر مجبور به تعمیر خودرو می شود. به هر حال توجهی به زیبایی و سلامت خودرو ندارد و صرفا فقط استفاده ی ابزاری و کاری از خودرو دارد.

حالا هر دو مالک قصد فروش خودرو را دارند. و شما به عنوان خریدار در مقابل هر دو خودرو هستید. 

۱- اولین خودرویی که نظر شما را جلب می کند کدام است؟

۲- ظاهر و بدنه ی کدام خودرو شما را مجذوب خود می کند؟

۳- از لحاظ ارزش ریالی کدام خودرو بالاتر است؟

۴- از لحاظ سلامت و اطمینان از امنیت و مقاومت خودرو کدام مناسب تر است؟

 ۵- شما ترجیح می دهیدمبلغ پرداختی را بابت خودرویی که از همه لحاظ سالم تر و مورد اطمینان است بپردازید؟

۶- یا خودرویی با مبلغ پایین تری که نیاز به هزینه های جانبی زیادی برای تعمیر و ترمیم دارد و از سلامت و امنیت لازم برخوردار نیست، خریداری کنید؟

انتخاب با شماست.

به نظر می آید با این مثال ساده متوجه ضرورت نگهداری و مراقبت اصولی از خودرو شده باشیم…

 

• دلیل توجه به خودرو و نگهداری از آن

متوجه شدیم که توجه به خودرو و نگهداری اصولی از آن می تواند در عملکرد و طول عمر خودرو تاثیرگذار باشد. خودروهای تولید شده از کمپانی تولید کننده به سمت بازار هدف روانه می شوند و قطعا اکثر این خودروها قریب به اتفاق از همه لحاظ استانداردهای متفاوتی را کسب کرده و آماده ی استفاده می باشند. 

همین خودرو با ظاهر زیبا و شکیلی که دارد می تواند سالهای زیادی را دوام آورده و کارکرد مناسب داشته باشد، می تواند در مدت زمان کوتاهی راهی تعمیرگاه ها و مراکز ترمیمی شود. همه این اتفاقات در گرو نوع استفاده و میزان مراقبت و توجه مالک خودرو است. 

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان با موضوع اصول نگهداری خودرو در قالب  آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

• نکات مورد توجه در نگهداری و مراقبت از خودرو 

برای داشتن یک خودروی سالم و ایمن نکات هست که باید مورد توجه قرار بگیرد. آرین تست این نکات را در قالب  آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو به این طریق بیان می کند:

۱- پارک خودرو

در مواقعی که نیاز به خودرو ندارید، خودرو را در مکان مناسب پارک کنید. بهتر است مکان پارک خودرو به درو از نور مستقیم خورشید و در مکان سربسته ای باشد که هوا ازادانه جریان داشته باشد. از پارک خودرو در مکانهایی که دارای رطوبت و گرمای زیادی هستند جدا خودداری کنید.

از پارک خودرو زیر درختان خودداری کنید. از تاثیری که شیره ی درختان و فضولات پرندگان روی رنگ بدنه خودرو دارند غافل نشوید.

 

۲- رعایت نحوه ی رانندگی در جاده های ناهموار

یکی از استباهات معمول هنگام رانندگی در جاده های ناهموار، استاده از سرعت بالا جهت کمتر کردن نیروی وارده از شدت تکانخوردن به سرنشین است. شاید از شدت تکانخوردن سرنشین جلوگیری کند اما صدمات جبران ناپذیری را به قطعات و قسمت های مختلف خودرو وارد می کند.

تا حد امکان از مسیرهای ناهموار جهت رانندگی و رسیدن به مقصد استفاده نکنید و در صورت لزوم و اجبار، با سرعت پایین و رعایت احتیاط رانندگی کنید تا از وارد شدن آسیب های جدی به خودرو جلوگیری کنید.

۳- شستشوی به موقع و اصولی خودرو

نظافت و شستشوی خودرو را جزء برنامه ها و اولویت های اصلی خود دز زمان های کوتاه و مقرری قرار دهید. جهت شستشوی خودرو سعیکنید از کارواش هایی استفاده کنید که از مواد مخصوص نانو و فشار آب جهت شستشو استفاده می کنند.

 

 

اگر فرایند شستشو را خودتان انجام می دهید از شوینده های مخصوص و پارچه های نرم و لطیف استفاده کنید تا رنگ بدنه مورد اسیب واقع نشود. نقاطی از خودرو را که در دسترس نمیباشند را فراموش نکنید مثل داخل محفظه کاپوت، زیر گلگیرها، زیر خودرو و گاها موتور خودرو…

۴- خشک کردن کامل بخش های مختلف خودرو

هنگام شستشو امکان اینکه آب به داخل بعضی از بخش های مختلف نفوذ کرده باشد زیاد است. بهتر است پس از هر شستشو یا بارندگی خودرو را کاملا خشک کرده . کف صندوق و خودرو را هنگام خیس شدن به حال خود رها کنید چراکه این کار باعث خوردگی و زنگ زدگی آن بخش ها می شود و آسیب جدی را به خودرو وارد می کند. برای خشک کردن می توانید از سشوار یا وسایل برقی دیگر استفاده کنید.

 

۵- روان کاری کردن لولاها و محکم کردن پیچ ها

بهتر است نسبت به هرگونه صدای اضافی که از خودرو می شنوید حساس باشید و سریعا علت را بررسی  و مشکل ایجاد شده را برطرف کنید. نسبت به سالم بودن و تنظیم بودن درب ها و صندوق عقب و قفل درپوش موتور خودرو بی توجه نباشید.

 

 

هر از چندگاهی بررسی کنید و با مشورت با یک متخصص از مواد توصیه شده جهت روان کردن لولای قطعات گفته شده اقدام کنید. برای روان کردن بعضی از قطعات خودرو می توان از روغن مخصوص یا گریس البته طبق توصیه متخصصان استفاده کرد. تنظیم صحیح و درست درب های خودرو باعث محافظت از ستون خودرو می شود.

۶-  هر خودرویی بر اساس نوع استفاده ای که از آن می شود طراحی و تولید شده. بنابراین برای حمل و نقل بارهای سنگین و اضافی از خودروهای متناسب با این کار استفاده کنید. اگر خودروی مورد استفاده دوگانه سوز می باشد از اتصال کامل کپسول به جایگاه اصلی اطمینان پیدا کنید.

 

• بررسی و رفع مهمترین ایراد در خودرو

همانطور که در بند بالا ذکر شد نسبت به هرگونه صدایی که از خودرو می شنوید حساس باشید. گاها این سر و صداهای اضافی گویای بروز یک مشکل اساسی در موتور خودرو می باشد که اگر به موقع نسبت به رفع آن اقدام نکنید تبدیل به یک آسیب جدی می شود و ممکن است هزینه های بسیار بالایی را به مالک خودرو تحمیل کند.

اگر قادر به تشخیص علت صدا نیستید حتما به متخصصان و کارشناسان حوزه ی کارشناسی خودرو مراجعه و برای پیدا کردن و رفع مشکل از آنها کمک بگیرید.

سه ایراد اساسی که می تواند خودرو را دچار مشکلات بزرگتری کند عبارتند از:

۱- چک کردن سطح سیالات مورد استفاده خودرو و در صورت نشتی برای رفع آن ها سریعا اقدام کنید. روغن ترمز، روغن موتور، روغن گیربکس و آب رادیاتور و شیشه شور حتما به درستی چک شوند.

 

 

۲- نسبت به دود زیاد اگزوز و رنگ آبی یا سیاه آن حساس باشید. این علامت ها نشانه ی روغن سوزی می باشد که باید سریعا رفع کرد.

 

 

 

۳- برق خودرو را چک کنید.

 

 

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان آماده ارائه خدمات آموزشی در زمینه آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو می باشد.

 • آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان اولین و بزرگترین آموزشگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو در سراسر کشور، مجری برگزاری آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو، آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو، آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو و آموزش ترکیب رنگ و ساخت رنگ خودرو و سایر آموزش های مرتبط با کارشناسی رنگ خودرو می باشد.

دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در زمینه آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو و … در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم آموزشگاه، آماده ارائه تمامی آموزش های تخصصی آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو و … به علاقمندان و متقاضیان عزیز از سراسر می باشد.

 

آموزشگاه فنی نخبگان

       آموزشگاه فنی نخبگان مجری برگزاری آموزش کارشناسی خودرو

• مزایا و نحوه ی برگزاری دوره های آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو

تدریس توسط اساتید مجرب دانشگاهی و کشوری همراه با برگزاری کلاس های عملی فوق العاده حرفه ای و تخصصی انجام می گیرد.

پذیرش به صورت خانم و اقا از سراسر کشور

اسکان رایگان طی برگزاری دوره های آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ شدگی خودرو

ارائه مدارک معتبر بین المللی، داخلی و دانشجو

اعطاء نمایندگی به دانشپذیران پس از پایان دوره

• پل های ارتباطی ما:

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷