آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو

 آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو

کارشناسی خودرو یک از اساسی ترین و مهمترین کارهایی ست که در زمان خرید و فروش خودرو بخصوص خودروی دست دوم، بسیار الزامی ست. که بخش های مختلفی را شامل می شود. یکی از مهمترین بخش های کارشناسی خودرو توجه به اصالت خودرو می باشد که متاسفانه گاها از اهمیت کمتری برخوردار است . 

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در مقاله ی امروز با عنوان آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو در خصوص این موضوع مهم ( اصالت خودرو ) اطلاعاتی را در اخنیار شما کاربران عزیز قرار می دهد. با ما همراه باشید در ادامه ی مطلب آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو

 

• خودرو چیست؟

قبل از اینکه به موضوع آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو بپردازیم کمی در رابطه با مفهوم خودرو صحبت می کنیم و سعی می کنیم درک بهتری از این سازه ی فلزی را داشته باشیم.

• چند تعریف کاربردی برای خودرو یا ماشین:

دستگاه یا ماشین (به فرانسوی: Machine) ابزاری شامل یک یا چند جز است که از انرژی برای انجام کار مطلوب استفاده می‌کند. ماشین‌ها از منابع انرژی حرکتی و شیمیایی، مکانیکی، هسته‌ای، گرمایی و الکتریکی تغذیه می‌کنند و انرژی دریافتی را صرف انجام فرایند از پیش تعیین‌شده برای دستیابی به هدف معین مشخص می‌کنند.

خودرو یا اتومُبیل (به فرانسوی: automobile)، به فارسی افغانستان: موتر، به وسیله نقلیه چرخ‌دار گفته می‌شود که با موتور، خودش را حمل می‌کند این بدین معنی است که خودرو بدون ارتباط با وسیله دیگر و به کمک نیروی موتور خود، قادر به حرکت است.

 

• ساختمان خودرو

خودرو یا همان وسیله نقلیه از بخش های مختلفی تشکیل شده که هر کدام از این بخش ها مسوولیت خاصی را بر عهده دارند و هماهنگ با سایر بخش ها جهت یک هدف مشخص ( به حرکت درآوردن خودرو یا وسیله نقلیه ) در حال فعالیت هستند.

۱- سیستم مولد قدرت (موتور)

۲- سیستم انتقال قدرت

۳- سیستم تعلیق و فنر بندی

۴- سیستم چرخ بندی و ترمزها

۵- سیستم بدنه و شاسی

۶- سیستم هدایت و فرمان

۷-  سیستم برق‌رسانی

عدم عملکرد صحیح هر کدام از این بخش ها می تواند در عملکرد خودرو اختلال ایجاد کند. بنابراین می طلبد که مراقبت های ویزه ای را در این خصوص داشته باشیم.

 

 

آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو در این خصوص مطالب و آموزش هایی را ارائه می دهد که در ادامه به آن می پردازیم.

• کارشناسی خودرو

شامل بخش های مختلفی می شود.

۱- کارشناسی بدنه

۲- کارشناسی فنی، موتور و گیربکس

۳- تست آپشن و تجهیزات جانبی

۴- تست رانندگی

۵- بررسی کیلومتر خودرو

۶- بررسی قطعات تعویضی خودرو

۷- بررسی و تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی خودرو

۸- ارئه برگه گزارش یا برگه کارشناسی

و اما بخش مهم دیگری از بخش های کارشناسی خودرو که آرین تست به آن می پردازد کارشناسی اصالت خودرو می باشد.

 

 • اصالت خودرو چیست؟

اصالت خودرو در واقع شامل:

۱- بررسی رنگ فابریک اتاق

۲- بررسی اصالت شماره شاسی خودرو

۳-بررسی پلاک خودرو

۴- بررسی صحت شماره موتور خودرو

۵- بررسی یک تکه بودن اتاق خودرو

۶- بررسی اسناد و مدارک خودرو

• بررسی رنگ فابریک اتاق

بررسی رنگ شدگی خودرو در تعیین سلامت خودرو بسیار حائز اهمیت است. رنگ شدگی خودرو یکی از مهمترین مراحل کارشناسی رنگ خودرو می باشد. و تعیین کننده سلامت قطعات مهمی از خودرو ( شاسی و ستون خودرو ) می باشد که وظیفه تامین امنیت سرنشینان را برعهده دارد.

هر گونه رنگ شدگی در بخش های امختلف بدنه خودرو با دقت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد و مشخص می کند که شدت خسارت و آسیب وارده به قطعات مختلف خودرو تا چه میزان بوده است.

رنگ شدگی خودرو مشخص کننده تعویض قطعات، وضعیت شاسی و ستون ها، دوتکه بودن خودرو و همچنین تعیین قیمت و ارزش واقعی خودرو است.

 

 

•  بررسی اصالت شماره شاسی خودرو

این شماره روی بدنه و شاسی خودرو هک شده که شامل اطلاعاتی از قبیل: 

۱- کشور سازنده

۲- کارخانه سازنده

۳- سال تولید

۴- سری ساخت

۵- نوع خودرو و اتاق آن

شماره شاسی خودرو که بصورت استاندارد ویژه ای ، از نوشتار و چیدمان خاصی برخوردار است که به واسطه ماشین های کامپیوتری خودکار روی خودرو حک می شود. در کارشناسی خودرو این موارد کاملا بررسی شده و هرگونه دستکاری در این قسمت توسط افراد مشخص می شود.

 

 

در صورت وجود هرگونه ایراد به مراجع قانونی جهت رسیدگی ارجاع می شود. مگر اینکه از مراجع قانونی دارای تاییدیه باشد.

• بررسی اسناد و مدارک خودرو

شامل مواردی از قبیل:

۱- کارت خودرو

۲- کارت بیمه خودرو

۳- سند قانونی خودرو ( برگه سبز )

۴- کارت سوخت خودرو

۵- در صورت صفر بودن خودرو وجود کارت گارانتی

 مشخصات ثبت شده در سند مالکیت و کارت خودرو، هویت اصلی خودرو را مشخص می کند که باید با مشخصات درج شده روی بدنه، شاسی و موتور خودرو مطابقت داشته باشد. در غیر اینصورت به مراجع قانونی ارجاع داده می شود.

• بررسی صحت شماره موتور خودرو

هرگونه تغییر در اجزای اصلی تشکیل دهنده خودرو غیر قانونی می 

هر خودرو دارای پلاک مخصوص به خودو می باشد که به نام مالک خودرو می باشد. هرگونه عیب و ایراد در پلاک خودرو موجب پیگرد قانونی می شود.

 

•  ارئه برگه گزارش یا برگه کارشناسی خودرو

پس از انجام تمامی مراحل کارشناسی خودرو، وضعیت کامل خودرو ابتدا بصورت شفاهی به اطلاع مالک یا خریدار می رسد و سپس برگه ای تحت عنوان برگه ی کارشناسی به شخص ارائه می شود که تعیین کننده وضعیت کلی خودرو و همچنین ارزش و قیمت واقعی خودرو می باشد.

بررسی تمامی نکات گفته شده بسیار مهم می باشد. با انجام یک کارشناسی خودرو قبل از اقدام به خرید خودرو می توان از مشکلات و تحمیل هزینه های هنگفت در آینده جلوگیری کرد.

 

• کارشناس خودرو

کارشناسی خودرو توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام می شود که به آنها کارشناس خودرو می گویند. کارشناس خودرو تمامی مهارت های لازم را از طریق آموزش دریافت کرده و در این حیطه بصورت بسیار حرفه ای مشغول فعالیت می باشد.

•  آموزش حرفه ای کارشناسی رنگ خودرو

• آموزشگاه فنی نخبگان 

آموزشگاه فنی نخبگان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در حوزه کارشناسی رنگ خودرودر سطح کشور، دارای سابقه ای چندین ساله و درخشان و کسب رتبه برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ توسط مدیریت محترم می باشد. 

این آموزشگاه با بهره مندی از اساتید برتر دانشگاهی و کشوری پیشرو در برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای

۱- آموزش حرفه ایکارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش ریکاوری رنگ و بدنه خودرو

۳- آموزش ترکیب رنگ و ساخت رنگ خودرو 

۴- آموزش نقاشی و رنگ آمیزی خودرو 

۵- آموزش اجرای کاور خودرو

۶- آموزش دیتلینگ خودرو 

و سایر آموزش های مرتبط …

پذیرش به صورت خانم و آقا از سراسر کشور همراه با اسکان رایگان طی برگزاری دوره هایآموزش حرفه ای کارشناسی  رنگ خودرو و ارائه مدارک معتبر بین المللی، داخلی و دانشجو می باشد.

• پل های ارتباطی:

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *