کارشناسی خودرو

آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو

آرین تست در این مقاله سعی در آگاه کردن کاربران عزیز از اهمیت آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو دارد.

مطمئنا با مطالعه این مقاله نوع نگاه به آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو متفاوت می شود و نتایج بهتری حاصل می شود.

با ما همراه باشید با آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو

• صنعت خودروسازی ایران

در حال حاضر سهم ایران از بازارهای جهانی خودرو تنها ۲% است. در صادرات خودرو شاخص های مشخصی چون کیفیت بالا و قیمت مناسب متناسب با نیاز مشتری است.

و البته توجه به نیاز مشتریان بازار هدف برای خودروسازان حائز اهمیت است. تا حدی که توجه جدی به بازار سنجی بازارهای هدف دارند. موضوعی که متاسفانه خودروسازان ایرانی خیلی به آن توجه ندارند.

صنعت خودرو سازی تا زمانی که نتواند محصولات خود را در معرض انتخاب مشتریان جهانی قرار دهد، نمی تواند سهمی از بازارهای جهانی داشته باشد.

 

پیشرفت صنایع خودروسازی

                 مقایسه صنایع خودروسازی

صنعت خودرو سازی یکی از مهمترین صنایع سودآور کشور است که در داخل کشور بازار مصرفی مناسبی برای این صنعت وجود دارد. اما متاسفانه این صنعت هنوز نتوانسته با صنایع بزرگ خودروسازی کشورهای دیگر رقابت کند.

البته در سالهای اخیر این صنعت تغییرات و پیشرفت های چشمگیری داشته که ان شاءالله بزودی شاهد حضور قدرتمند این صنعت در سطح جهانی خواهیم بود.

• کارشناسی خودرو

با ورود خودرو به زندگی امروزی و با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی در این صنعت و تولید خودروهای سبک و سنگین زیاد و فراگیر شدن استفاده از خودرو برای همه افراد، ضرورت وجود تعمیرکار و افراد متخصص حوزه ی کارشناسی خودرو بیش از پیش احساس می شود.

Image result for ‫خودروسازی ایران‬‎

اگر خودرویی به هر دلیلی دچار ایراد و آسیب شود، این افراد متخصص هستند که می توانند عیب یابی و رفع مشکل کنند. همچنین هنگام خرید و فروش خودرو نیاز به کارشناس خودرو در حال حاضر بیش ار پیش احساس می شود.

• اهمیت وجود کارشناس خودرو به زبان ساده

می توان کارشناس خودرو را مانند یک پزشک در نظر گرفت. پزشک هنگام تشخیص بیماری و تجویز دارو باید دقت لازم را داشته باشد. چون در واقع با جان یک انسان در ارتباط است.

پس تشخیص درست و تجویز صحیح دارو به بیمار کمک می کند تا بهبودی و سلامت خود را بدست بیاورد.

Image result for ‫تعمیر خودرو‬‎

• کارشناس خودرو

کارشناس خودرو نیز دقیقا همین طور است. با این تفاوت که پزشک با جان یک فرد در ارتباط است، اما کارشناس خودرو با جان چندین نفر. چرا که تشخیص درست کارشناس خودرو و همچنین ارائه راهکار درست بازیابی خودروی آسیب دیده می تواند عواقب و خسارت های جانی را در آینده برای خریدار خودرو کاهش دهد. 

بنابراین وجود کارشناس خودرو و البته آموزش و تربیت افرادی که بتوانند به عنوان کارشناس خودرو در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت کنند بسیار ضروریست. ضمن این که کارشناس خودرو همیشه باید در معرض آموزش و دریافت آموزش های به روز کارشناسی خودرو باشد. 

Image result for ‫کارشناسی خودرو در محل‬‎

• آموزشگاه فنی نخبگان

یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد.

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش  کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

 

• مزایای شرکت در دوره های آموزشی

اسکان رایگان طی برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی خودرو، اعطاء گواهینامه معتبر داخلی، بین المللی و دانشجو – اعطاء نمایندگی و پشتیبانی کامل و … از مزایای آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

آموزش های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت کاملا حرفه ای و به دوصورت تئوری و عملی برگزار می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سرفصل های آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو، ثبت نام، انجام هماهنگی های لازم و اطلاع از نحوه ی برگزاری دوره های آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

هنگام خرید خودروی دست دوم باید به رنگ شدگی خودرو یا تعویض قطعات خودرو دقت ویژه ای کرد. اگر در تشخیص رنگ شدگی خودرو مهارت لازم را ندارید حتما از وجود یک کارشناس حرفه ای خودرو استفاده کنید.

• چگونگی تشخیص رنگ شدگی خودرو و خودروهای تصادفی

۱- وجود آثار رنگ در قسمتهای خاصی از خودرو

موضوع رنگ شدگی خودرو همینطور که بارها گفتیم بسیار مهم و حیاتی هست چون نه تنها بار مالی زیادی را به دوش خریدار می گذارد و از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست بلکه با زندگی و امنیت جانی انسان در ارتباط مستقیم است. 

Image result for ‫کارشناسی خودرو در محل‬‎

متاسفانه اگر از خودرو و مسائل مربوط به آن اطلاعات کافی نداشته باشید، در این بازار پر هیاهو براحتی مغلوب می شوید. برخی از فروشندگان متقلب سعی در پنهان کردن عیوب خودروی خود دارند. و هنگام فروش از بازگویی بعضی از ایرادات اساسی خودرو خودداری می کنند.

برای اینکه بتوانید یک خرید عالی و لذت بخش داشته باشید باید اطلاعات کافی در حوزه ی کارشناسی خودرو داشته باشید و یا اینکه از کارشناس حرفه ای خودرو هنگام خرید و فروش کمک بگیرید.

Image result for ‫کارشناسی خودرو در محل‬‎

• تشخیص رنگ شدگی خودرو

هنگام خرید خودرو ابتداء از یکدست بودن رنگ بدنه خودرو کاملا مطمئن شوید. بخش هایی از خودرو را که جزء معدود بخش هایی هستند که در صورت تعویض یا تعمیر مشخص می شوند را مورد بررسی قرار دهید. مثل گلگیرها، درها و زه های آن و… 

بنابراین اگر رنگ غیرعادی در این نواحی مشاهده کردید از فروشنده بخواهید تا علتش را برای شما بازگو کند. البته کارشناس خودرو براحتی می تواند میزان آسیب وارده را برای شما مشخص کند.

• اهمیت کارشناسی خودرو

اهمیت این موضوع تا حدی ست که گاها خریدار با توجه به نظر کارشناس خودرو و ارائه برگه کارشناسی خودرو توسط ایشان، از خرید خودروی مذکور صرف نظر می کند.

اینجاست که اهمیت کارشناسی خودرو و کارشناس خودرو مشخص می شود چراکه کار کارشناسی تشخیص سلامت و رنگ بدنه خودرو میتواند علاوه بر اینکه خریدار را از سلامت خودرو آگاه کند ارزش واقعی خودرو نیز کاملا مشخص می شود.

Image result for ‫کارشناسی خودرو در محل‬‎

• پیشنهاد آموزشگاه فنی نخبگان به کاربران عزیز

هیچگاه بدون کارشناسی خودرو، خودرویی را خریداری نکنید. 

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در ادامه مطالب کارشناسی و تشخیص رنگ خودرو همراه باشید. ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

• کارشناسی خودرو شامل:

۱- کارشناسی بدنه و رنگ بدنه خودرو 

۲-کارشناسی فنی خودرو

۳- کارشناسی ستون ها و شاسی خودرو

۴-  تست رانندگی خودرو

۵- قیمت گزاری 

۶- ارائه گزارش کار و برگه کارشناسی خودرو

Image result for ‫کارشناسی خودرو در محل‬‎

۲- عدم هماهنگی در بخش های جدا از شاسی

محل اتصال بخش هایی از قبیل در ب ها، صندوق عقب، کاپوت، گلگیرها و سایر قطعاتی که به شاسی خودرو متصل می شوند را به طور کامل و دقیق بررسی کنید.

این قسمتها جزء بخش هایی به شمار می روند که هرگونه تغییر یا تعمیر در رنگ آنها به نمایش گذاشته می شود. علت را حتما جویا شوید و مطمئن شوید که آسیب وارده جدی نمی باشد.

۳- وجود بتونه کاری روی بدنه خودرو

استفاده از بتونه در زنگ زدگی یا پوسیدگی امری عادی است. اما هنگامی که این بتونه به مقدار زیادی مورد استفاده قرار گیرد به منزله پوشاندن چیزی بوده.

با کشیدن دست بر روی لبه های پایینی بدنه این مورد کاملا مشخص می شود. وجود هرگونه خوردگی و دندانه ای، می تواند دلیلی بر بتونه کاری باشد. پیشنهاد می شود در هر حالتی از کارشناس خودرو کمک گرفته شود. 

Image result for ‫بتونهکاری خودرو‬‎

۴- ستون های خودرو

یکی از مهمترین بخش های خودرو ستون های خودرو است. متاسفانه در بسیاری از موارد دیده شده به جای اینکه تعمیر اصولی و اساسی در این ناحیه انجام شود، به علت هزینه بر بودن این تعمیر، فرو رفتگی و آسیب وارده را با استفاده از فشار به حالت اولیه بر می گردانند.

در حالیکه چنین عملکردی باعث نرمی و انعطاف پذیری غیر عادی ستونها می شود. که با کوچکترین برخورد دیگری براحتی می تواند تخرب و جان سرنشینان را تهدید می کند.

Image result for ‫شاسی و ستون خودرو‬‎

• در مورد آموزشگاه

آموزشگاه فنی نخبگان با سابق های چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.

۵- تازگی لایه پوششی زیرین

در خیلی از موارد دیده شده که برای حفاظت کف خودرودر مقابل روغن،دوده ها و نمک کف جاده و… معمولا از یک افشانه پلاستیکی استفاده می کنند. استفاده از چنین چیزی بخصوص برای ساکنان شهرهای مجاور دریا و رطوبت که سرعت زنگ زدگی در آنجا بیشتر است اهمیت بیشتری پیدا می کند.

یکی از مهمترین بخش های خودرو که بعد از تصادف بازیابی می شود کف خودرو است. اگر با چنین چیزی مواجه شدید، حتما علت را جویا شوید. استفاده از این افشانه گاهی نشانه تعویض قطعه ای از خودرو است . تا زمانی که از سلامت خودرو توسط کارشناسی خودرو مطمئن نشده اید خودر را خریداری نکنید.

۶- وجود آثار ترک خوردگی روی شیشه 

وجود آثار ترک خوردگی روی شیشه های جلو و عقب خودرو می تواند دلیلی بر تصادفی بودن خودرو باشد. هرچند که عوامل دیگری از قبیل پرتاب سنگ و اشیاءی به سمت خودرو و یا گرمای زیاد داخل اتاق خودرو می تواند دلیل دیگر این ترک خوردگی باشد.

به هر حال جانب احتیاط باید رعایت شود و این مورد نیز بادقت کارشناسی شود. فراموش نشود که جنس و نوع شیشه نیز از نکاتی ست که باید بررسی شود. چرا که تعویض این قطعه می تواند دلیلی بر بروز یک حادثه برای خودرو باشد.

Image result for ‫زنگ زدگی کف خودرو‬‎

آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرفصل های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو مطالب منتشر شده ی آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان را دنبال کنید.

 

Image result for ‫ترک شیشه خودرو‬‎

۷- بست ها

خودرو نباید دارای سرو صدای اضافی باشد که موجب آزار سرنشنان باشد. اگر خودرو دارای سرو صداست مثل اینکه مثلا قطعاتی در حال تکان خوردن هستند ومدام صدای نا هنجار ایجاد می کنند باید نقاط اتصال آنها را چک کنید. به طور مثال نبودن چند پیچ در آستر گلگیر ممکن است نشان دهنده رانندگی در جاده های ناهموار یا بروز تصادف برای خودرو است.

بهتر است که نقاط اتصالات قطعات را نیز چک کنید. وجود زنگ زدگی در این نواحی باید مورد بررسی قرار گیرد. چراکه هنگام تعمیر یا رنگ آمیزی قطعات، به این نواحی خیلی دقت نمی شود. 

بررسی بخشهای داخلی گلگیر، پیچ ها و اتصالات پلاستیکی سپرها، جلوبندی، روکش موتور،درب ها، و نیز محل اتصال قطعات مختلف به بدنه و شاسی باید مورد بررسی قرار گیرد.

Image result for ‫شاسی و ستون خودرو‬‎

۸- تعویض چراغ ها

تعویض چراغ ها علت های مختلفی می تواند داشته باشد. اما در صورت مشاهده این مورد باز هم علت را جویا شوید. ممکن است به علت ماتی و یا کهنگی چراغ، تعویضی انجام شده باشد. 

کارشناسی خودرو با توجه کامل و با دانشی که در اختیار دارد با بررسی کامل نواحی مختلف می تواند سلامت یا عدم سلامت خودروی مذکور را تایید کند.

Image result for ‫خودروسازی ایران‬‎

• سر فصل آموزش کارشناسی تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو:

۱- آموزش کارشناسی رنگ خودرو

۲- آموزش بازیابی رنگ خودرو

۳- آموزش ریکاوری خودرو

۴- آموزش رفع آفتاب سوختگی خودرو

۵- آموزش اجرای نانو سرامیک

۶- آموزش صفر شویی کابین و موتور با مواد نانو

۷- آموزش اجرای بولیش نانو

۸-کار با دستگاه تشخیص رنگ خودرو

• ارائه خدمات و آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو

کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان همیشه و در همه حال آماده ارائه خدمات و آموزش تشخیص رنگ شدگی خودرو به تمامی متقاضیان از سراسر کشور می باشند.

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی کارشناسی رنگ خودرو و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش دوره های کارشناسی تخصصی خودرو می باشد. این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش های تکمیلی کارشناسی خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

اسکان رایگان طی برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی خودرو، اعطاء گواهینامه معتبر داخلی، بین المللی و دانشجو و اعطاء نمایندگی و پشتیبانی کامل و … از مزایای آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

آموزش های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو به صورت کاملا حرفه ای و به دو صورت تئوری و عملی برگزار می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سرفصل های آموزشی، ثبت نام، انجام هماهنگی های لازم و اطلاع از نحوه ی برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی تخصصی حرفه ای با کارشناسان مجرب آموزشگاه فنی نخبگان در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

• هشدار

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی خودرو و عدم آگاهی کامل از این مبحث مهم اقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان این  حوزه شده اند.

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته کارشناسی خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

 جهت آگاهی از سرفصل های آموزشی کارشناسی تشخیص رنگ خودرو مطالب منتشر شده آرین تست را دنبال کنید.

پل های ارتباطی ما:

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *