آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ترکیب رنگ خودرو

تقریبا اکثر افراد با اصطلاحاتی از قبیل دور رنگ بودن خودرو یا چند لکه رنگ و … آشنا هستند و معمولا این اصطلاحات زمانی قوت میگیرد که شخص قصد خرید خودرویی را داشته باشد.

اما اینکه استفاده از این اصطلاحات هنگام خرید خودرو چه هدف یا اهدافی را دنبال میکند بحثی است که امروز آرین تست در قالب مقاله ای با عنوان آموزش ترکیب رنگ خودرو می خواهد به آن بپردازد.

با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان پیشتاز در امر آموزش کارشناسی تشخیص رنگ بدنه خودرو، آموزش ترکیب رنگ خودرو و آموزش یکاوری رنگ بدنه خودرو با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص کارشناسی تشخیص رنگ بدنه خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ همراه باشید.

جهت دریافت آموزش های تخصصی کارشناسی رنگ خودرو، آموزش ترکیب رنگ خودرو و ریکاوری رنگ خودرو با شماره ی ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ تماس بگیرید.

 

 

• دور رنگی یا چند رنگی خودرو

در واقع اصطلاح دور رنگی خودرو یا چند رنگی خودرو نشان دهنده و نمایانگر وضعیت خاصی در مورد رنگ بدنه خودرو و سلامت خودرو ( ظاهری و فنی و موتوری ) می باشد.

به سادگی می توان از این اصطلاحات اطلاعات اولیه و روشنی را در مورد وضعیت سلامت خودرو گرفت و در نهایت فرایند تصمیم گیری هنگام خرید خودرو راخت تر می شود.

• تشخیص رنگ خودرو

فرآیند تشخیص رنگ خودرو نیاز به کار کارشناسی و دانش مربوطه دارد. هرچندگاهی اوقات تشخیص رنگ از طریق چشم هم میتواند به سادگی انجام شود. اما نکته ای که در کارشناسی تشخیص رنگ خیلی مهم و ویژه است این است که در واقع تشخیص رنگ خودرو با تایید سلامت یا عدم سلامت خودرو مستقیما در ارتباط است.

کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ خودرو دقیقا به همین موضوع می پردازد و کمک میکند تا شخص بتواند خودروی مورد نظر را با خیال راحت و البته قیمت مناسب خریداری کند.

• رنگ شدگی خودرو

وجود هرگونه رنگ پریدگی یا رنگ شدگی روی بدنه خودرو گویای بروز یک حادثه برای آن خودرو است. البته منظور از حادثه بروز هرگونه حادثه ای از قبیل تصادفات شدید و سبک برخورد با موانع یا برخورد وسایل نوک تیز یا اجسام دیگر به بدنه خودرو است که باعث بوجود آمدن این ضایعه روی بدنه خودرو شده است.

• کارشناسی تشخیص رنگ خودرو

 کارشناسی تشخیص رنگ خودرو علاوه بر مشخص کردن نقاط رنگ شده و آسیب دیده روی بدنه خودرو میزان خسارت وارده به سلامت خودرو و نیز قیمت واقعی خودرو را نیز تعیین میکند. بنابراین خریدار با خیال راحت میتواند در مورد خرید یا عدم خرید خودروی مذکور تصمیم گیری کند.

همانطور که همیشه گفته ایم فرآیند کارشناسی تشخیص رنگ خودرو نیاز به مهارت و تخصص ویژه ای دارد که در این بین با ورود تکنولوژی های جدید امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو دقیق تر انجام می شود.

 

Image result for ‫انواع دستگاه تشخیص رنگ خودرو‬‎

 

دستگاه ضخامت سنج

یکی از ابزارهای فوق العاده قوی و حرفه ای که امروزه به کمک کارشناسان تشخیص رنگ خودرو آمده یا دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال می باشد که در حال حاضر دقیق ترین ابزار سنجش تشخیص رنگ خودرو بوده و قادر است میزان ضخامت رنگ در سطوح مختلف بدنه خودرو را با دقت بالا مشخص کند. درواقع میزان ضخامت رنگ مشخص کننده رنگ شدگی یا عدم زنگ شدگی خودرو می باشد.

• دستگاه ضخامت سنج یا دیجیتال تشخیص رنگ خودرو  

دستگاهی است که بر اساس حرکت رفت و برگشت امواج مغناطیسی کار می کند و با دقتی در حد یک هزارم میلیمتر ابزاری کارآمد در دست کارشناسان تشخیص رنگ خودرو می باشد که در اندازه و انواع مختلف وجود دارد.

• منظور از خودروی چند لکه رنگ:

به خودرو هایی گفته می شود که در نقاط مختلف روی بدنه بر اثر ایجاد ضربه هایی و یا برخورد اجسام یا کشیده شدن و لمس سطوح خشنی خط و خراش هایی ایجاد شده است.

• فرآیند ترمیم و تعمیر از طریق نقاشی روی این نوع خودروها

بدلیل مساحت کم قسمت های آسیب دیده معمولا به واسطه روش هایی از قبیل قلم گیری انجام می شود.

در این روش به میزان مورد نیاز از سطح آسیب دیده رنگ منطبق با رنگ اصلی و فابریک بدنه ساخته می شود و سپس از طرق مختلفی که می توان آسیب را برطرف کرد شروع به رنگ زدن سطح اسیب دبده می کنند.

 

Image result for ‫قلم گیری خودرو‬‎

در پایان نیز پس از خشک شدن سطح رنگ شده فرآیند اجرای پولیش و نانوسرامیک جهت تکمیل فرآیند ترمییم و ایجاد شفافیت و براقیت نهایی روی بدنه خودرو انجام می شود.

Image result for ‫قلم گیری خودرو‬‎

• رنگ شدگی در سطح وسیعی از بدنه خودرو:

این مورد بیشتر در قسمت هایی از بدنه خودرو از قبیل درب ها کاپوت سقف گلگیرها و… ایجاد می شود. در این حالت نیز به میزان وسعت قسمت آسیب دیده رنگ مطبق بر رنگ اصلی و فابریک بدنه خودرو ساخته می شود و عملیات ترمیم و تعمیر و در پایان نیز اجرای پولیش و نانو سرامیک انجام می شود.

Image result for ‫انواع دستگاه تشخیص رنگ خودرو‬‎

• مهارت و تخصص

 تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو امری ست که نیاز به مهارت و تخصص ویژه دارد و کارشناسان تشخیص رنگ بدنه خودرو این مهارت ها را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای آموزش دیده اند. نکته حائز اهمیت اینکه به میزان وسعت سطوح آسیب دیده از بدنه خودرو و رنگ شدگی بدنه خودرو قیمت و ارزش خودرو سیر نزولی خود را طی میکند.

• خودروی دور رنگ:

خودروهایی را می گویند که اطراف یا پیرامون آن به طورکامل رنگ شده باشد. این مورد نیز بر اثر برخورد با موانع و اجسام یا کشیده شدن به سطوح مختلف و یا بروز تصادفات سبک و سنگین و یا بر اثر آفتاب سوختگی و … ایجاد می شود.

Image result for ‫انواع دستگاه تشخیص رنگ خودرو‬‎

• خودروهای تمام رنگ:

این اتفاق به دو صورت ایجاد می شود.

۱- بر اساس سلیقه شخصی که البته روند قانونی خاص خودش را باید طی کند.

۲- بروز تصادفا شدید یا افتاب سوختگی در سطح خیلی وسیع

 

در این مورد رنگ شدگی خودرو افت شدید قیمت و ارزش خودرو بسیار مشاهده میشود.

جهت انجام یک خرید عالی و لذت بخش در بازار پر از حاشیه ی خودرو داشتن مهارت تجربه و تیزبینی جزء نکات اصلی ست که در واقع کارشناسان تشخیص رنگ خودرو از این خصوصیات کاملا حرفه ای برخوردارند.  

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان با سابقه ای چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو ، آموزش ترکیب رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو، آموزش ترکیب رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.

• نحوه ی برگزاری آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

• هشدار

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است برخی از افراد فرصت طلب، بدون داشتن دانش کارشناسی  رنگ خودرو و عدم آگاهی کامل از مبحث مهم آموزش کارشناسی رنگ خودرو اقدام به برگزاری دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه برای علاقمندان حوزه کارشناسی خودرو شده اند.

• تبلیغات کذب

و نیز افرادی با دادن آگهی در سایت های مختلف اینترنتی به بهانه آموزش از علاقمندان به رشته آموزش کارشناسی رنگ خودرو مبالغی را دریافت کرده و پس از آن جوابگوی افراد نمی باشند. لذا خواهشمندیم به هیچ عنوان قبل از حضور و اطمینان از صحت گفته افراد، هیچ گونه مبلغی را به حساب هیچ فردی واریز ننمایید. و قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان آموزشگاه فنی نخبگان مشورت کنید.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ی برگزاری دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو، آموزس ریکاوری رنگ و بدنه خودرو و آموزش رنگ آمیزی و نقاشی خودرو با شماره های زیر در تماس باشید.

• پل های ارتباطی ما: 

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

با آرین تست و مطالب منتشر شده آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *