آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ترکیب رنگ خودرو

در خدمت شما عزیزان هستیم با مقاله ای جدید تحت عنوان آموزش ترکیب رنگ خودرو . امیدواریم بتوانیم مطالب ناب و جامعی را از مبحث شیرین و جذاب آموزش ترکیب رنگ خودرو در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. 

با ما همراه باشد در ادامه مطلب آموزش ترکیب رنگ خودرو

• بدنه خودرو ( Body Style 0 ):

در واقع بخش ظاهری و بیرونی یک خودرو است که کاملا قابل مشاهده و در دسترس است. ساختار یا قالب بدنه خودرو به کلاس خودرو، قیمت و شرایط محیطی و ابعاد خودرو بستگی دارد. به طور مثال خودروهای کوپه برای جاده های معمولی و خودروهای ۴*۴ مناسب جاده های کوهستانی هستند.

 

نتیجه تصویر برای خودرو کوپه

 

زیبایی بدنه خودرو اولین و مهمترین چیزی ست که توجه افراد را به خود جلب می کند و در عین حالی که بسیار ساده به نظر می رسد، اما بسیار مهم و پیچیده است. همانطوری که ذکر شد بدنه خودرو اولین عامل جذب مشتری ست و در این جلب توجه، این رنگ خودرو است که نقش اصلی را ایفا می کند.

 

Image result for ‫رنگ خودرو‬‎

• کیفیت رنگ خودرو

زیبایی رنگ خودرو و کیفیت پوشش بدنه خودرو علاوه بر کیفیت پارامتر اصلی که رنگ آن است به نحوه آماده سازی رنگ بدنه خودرو و رنگ امیزی و نحوه ی پاشش آن بستگی دارد. رنگ برای هر سطحی که مورد استفاده قرار بگیرد، علاوه بر زیبایی و جلوه ای که به آن سطح می دهد وظیفه مهم حفاظتی از آن سطح را برعهده دارد. در مورد خودرو نیز این مقوله بسیار قوی ست. رنگ خودرو در واقع حافظ سطح فلزی بدنه خودرو ست و از آن در مقابل عوامل آسیب زا مثل خوردگی و زنگ زدگی محافظت می کند.

 

نتیجه تصویر برای خودرو کوپه

 

مطلب مورد بحث امروز آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در رابطه با رنگ بدنه خودرو و خواص رنگ با موضوع آموزش ترکیب رنگ خودرو است. با ما همراه باشید با اموزش های کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو و آموزش ترکیب رنگ خودرو.

• خواص رنگ 

۱- رنگ، ساخت رنگ و ترکیب رنگ بسیار مهم و تخصصی ست و برای استفاده و بکارگیری آن، نیاز به تجربه ، مهارت و دانش مربوطه است.

آموزشگاه فنی نخبگان با سابق های چندین ساله و درخشان با بیش از ۴۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کسور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

 

              مدیر شایسته ملی سال ۹۷

• نحوه برگزاری آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

۲- در واقع رنگ یک پوشش حفاظتی و تزئینی و برای جلوه دهی بیشتر روی سطوح مختلف از جمله بدنه خودرو است که از لحاظ بهره وری اقتصادی نیز بسیار به صرفه است.

۳- اولین موردی که جلب توجه می کند رنگ بدنه خودرو است.

۴- رنگ یکی از بحث هایی ست که در مورد کیفیت و نحوه ی ترمیم و تعمیر آن توجه ویزه می شود و راهکارهای علمی و تخصصی در این رابطه ارائه می شود. و آموزش های خاصی برای این مقوله در نظر گرفته شده تا جایی که در شاخهآموزش ترکیب رنگ خودرو و آموزش ساخت رنگ خودرو ارگان های آموزشی از جمله دانشگاه های مختلف و آموزشگاه های زیادی در حال فعالیت و آموزش هستند.

 

 

یکی از مهمترین و معروف ترین این ارگانها علاوه بر دانشگاه، آموزشگاه فنی نخبگان می باشد که با سابقه ای چندین ساله و درخشان پیشرو در امر آموزش کارشناسی رنگ خودرو می باشد. جهت اطلاع از شرایط و نحوه ی برگزاری کلاس های آموزشی با ما در تماس باشید. ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

 

 

• کیفیت رنگ بدنه خودرو

عوامل مختلفی در کیفیت رنگ دخیل هستند. رنگ خوب و با کیفیت رنگی ست که براحتی توسط نقاش حرفه ای قابل تشخیص است.

از جمله ویژگی های رنگ خوب عبارتند از:

۱- چسبندگی قوی و فوق العاده ای بر روی سطح مورد نظر داشته باشد.

۲- براحتی قابل اعمال و پاشش بر روی سطح مورد نظر باشد.

۳- خشک شدن به موقع بعد از اعمال و پاشش روی سطح

۴- ته نشین نشدن هنگام کار و اعمال رنگ

۵- ماندگاری بالا و با کیفیت و طولانی مدت بعد از اعمال رنگ و پاشش

• نحوه ی رنگ آمیزی خوب و مناسب

برای داشتن یک کار عالی و بدست آمدن نتیجه ای فوق العاده در پایان کار رنگ آمیزی خودرو باید این موارد را به نحو احسنت اجرا کرد.

۱- سطح کار را باید کامل آماده سازی کرد که این کار نیز تخصص ویزه خود را می خواهد.

۲- داشتن یک سیستم رنگ آمیزی مناسب

۳- نحوه ی صحیح استفاده از رنگ به واسطه ابزار مناسب 

۴- در نظر گرفتن دمای خشک شدن رنگ و زمان مناسب

۵- محافظت و مراقبت از رنگ در مقابل عوامل تخریبی مثل عدم تماس با آب، بخار آب، چربی و دیگر عوامل بیرونی.

مهمترین بحث رنگ آمیزی خودرو در نگاه اول آماده سازی سطح مورد نظر برای رنگ آمیزی ست و مابقی موارد ذکر شده در رده های بعدی اهمیت قرار دارند.

 

 

• رنگ و اجزاء تشکیل دهنده رنگ

– رنگدانه ها

– رزین

– حلال ها

– افزودنی های دیگر…

 

 

• رنگدانه ها:

ذراتی جامد ( نوعی پودر ) که در رزین ها حل نمی شوند و دارای شکلی یکسان و بلوری هستند که فام های مختلفی را در ساختار رنگ ایجاد می کنند و علاوه بر زیبایی و جلوه ای که به سطح مورد نظر می دهند، پوشش را در برابر تاثیرات نور مستقیم خورشید و اشعه UV محافظت می کنند.

• رزین ها یا صمغ:

جزئی از رنگ می باشد که کیفیت چسبندگی رنگ به سطح مورد نظر و پیوستگی لایه را تضمین می کند.

• حلال ها:

باعث حل شدن ماده رزین رنگ شده و مایعی ست که خیلی سریع تبخیر می شود با ویسکوزیته گران روی کم جهت بهبود کاربرد رنگ و باعث میشود گران روی با غلظت مناسب بر اساس نیاز ما ایجاد شود. پس از آن که رنگ روی سطح مورد نظر اعمال و پاشش شد، حلال موجود در آن تبخیر و باعث خشک شدن رزین در سطح کار می شود.

• افزودنی ها:

موادی هستند که جهت ساخت، تثبیت، مرغوبیت، سهولت استفاده و نمود بهتر رنگ مورد استفاده قرار می گیرند علاوه براینکه مهمترین عامل اصلاح خواص رزین ها یا رنگدانه ها هستند که به تنهایی یا هردو وارد فرمول رنگ می شوند.

از مهمترین این مواد می توان به خشک کننده ها، موادمرطوب کننده، مواد ضد خوردگی و مواد هم سطح کننده اشاره کرد.

• ایمنی در هنگام کار با رنگ

متاسفانه معمولا افرادی که با رنگ سرو کار دارند در رابطه با آسیب های ناشی از کار با رنگ اطلاعات چندانی ندارند و یا اگر هم دارند آن را جدی نمی گیرند و به صورت کامل رعایت نمی کنند.

 

 

• آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان نکات امنیتی را آماده کرده که آن را در اختیار کاربران عزیز قرار می دهد.

با رعایت ایمنی در محل کار، سلامت را به خود هدیه دهیم.

۱- رنگدانه ها ممکن است دارای فلزات سنگینی از قبیل کروم، سرب و… باشند که هر کدام آسیب هایی را برای شخص ایجاد می کند.

– کروم: می تواند روی لوله گوارشی، مجرای تنفسی و سوراخ شدن دیافراگم تاثیر گذار باشد و همچنین ایجاد زخم های پوستی داشته باشد.

– سرب: می تواند روی کلیه ها، سیستم گوارشی، سیستم عصبی و سیستم تناسلی تاثیرگذار باشد.

۲- حلال ها: ممکن است شامل متیل بنزن یا دی متل بنزن باشد.

– می تواند روی سیستم عصبی، پوست و کبد تاثیرگذار باشد.

۳- رزین ها: ممکن است نوعی ماده مصنوعی باشد.

– حساسیت مجرای تنفسی و حساسیت های پوستی

– هاردنر یا سفت کننده ۲k دارای ایزوسیانات که اسیب هایی از قبیل مسدود شدن مجرای تنفسی، سوزش پوست، غشای مخاطی و تنگی نفس را در بر دارد.

 جهت حفظ سلامت موارد ایمنی مثل استفاده از ماسک، عینک، دستکش، کفش مخصوص کار، گوشی صداگیر و لباس مخصوص را در اولویت قرار دهید.

• آموزش ترکیب رنگ خودرو

بدنه خودرو و رنگ بدنه خودرو، جزء اجزاء مهم یک خودروست و در نگاه اول، اولین جزئی ست که برای افراد جلب توجه میکند. بنابراین توجه به مراقبت و حفاظت از آن از اهمیت خاصی برخوردار است. کارشناسی تشخیص رنگ شدگی خودرو تمامی آموزش های مربوط به این حوزه را در بر میگیرد.

 

 

در حال حاضر با توجه به اینکه خودرو یکی از ملزومات اساسی خانواده ها محسوب می شود و بازار تولید و واردات آن بسیار قوی کار میکند،  آموزش ترکیب رنگ خودرو یکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب می شود.

•  آموزش ترکیب رنگ خودرو توسط اولین و برترین آموزشگاه کشوری

در همین راستا آموزشگاه فنی نخبگان با سابقه ای چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

 

          کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷

 

• نحوه ی برگزاری  آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرفصل های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو مطالب منتشر شده ی آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان را دنبال کنید.

 

تماس با کارشناسان مجرب اموزشگاه فنی نخبگان: ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *