آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ترکیب رنگ خودرو از جمله موضوعات قابل بحث آرین تست می باشد.به دلیل حساسیتی که آموزش ترکیب رنگ خودرو دارد، این مقاله توسط آرین تست در چندین بخش قابل ارائه می باشد.

• رنگ خودرو

صنعت خودروسازی تولیدات فراوانی در شکل و رنگهای مختلفی از خودرو را دارد. درواقع رنگ خودرو، نوعی پوشش محافظتی برای بدنه خودرو محسوب می شود که البته باید از زیبایی خاصی برخوردار باشد . چراکه جلوه و زیبایی خودرو علاوه بر مدل و ظاهر خودرو، به رنگ خودرو نیز بستگی دارد. 

 

Image result for ‫لایه های رنگ خودرو‬‎

 

از نشانه های شناسایی خودرو می توان به شماره شاسی، موتور و همچنین رنگ خودرو اشاره کرد. عواملی همچون تصادف، مواد شیمیایی، و نور خورشید و… از جمله عواملی هستند که براحتی رنگ خودرو را تهدید می کنند. رنگ خودرو همانند دیگر رنگها در بازار بصورت رنگ پایه وجود دارد. برای ساخت و ترکیب رنگ خودرو باید به فروشگاه های ترکیب رنگ خودرو مراجعه و سفارش رنگ مورد نظر را داد.

 

 

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان در این مطلب در رابطه با آموزش ترکیب رنگ خودرو، اطلاعاتی را در اختیار کاربران عزیز قرار می دهد.

• آموزش ترکیب رنگ خودرو

 آموزشگاه فنی نخبگان با سابقه ای چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو، آموزش ترکیب رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد. ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

 

 آموزشگاه فنی نخبگان مجری آموزش ترکیب رنگ خودرو

 

• نحوه ی برگزاری آموزش ترکیب رنگ خودرو

آموزش ترکیب رنگ خودرو به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

• سامانه های پوششی بدنه خودرو

• سیستم های رنگ بدنه خودرو

برای حفاظت از خوردگی سطح بدنه خودرو معمولا پوشش های رنگی در لایه های مختلف در قالب یک سیستم ارائه می شوند که شامل :

۱- آستری

۲- رنگ میانی

۳- رنگ رویه

Image result for ‫لایه های رنگ خودرو‬‎

• وظیفه رنگ خودرو

تمامی این سه لایه وظیفه حفاظت از بدنه فلزی خودرو را بر عهده دارند و از بدنه فلزی خودرو در مقابل خوردگی و زنگ زدگی محافظت می کنند. در صورت بروز آسیب در هر یک از این سه لایه، کارشناسی تشخیص رنگ خودرو میزان آسیب وارده را بررسی و جهت ترمیم و بازیابی، راهکارهای حرفه ای از جمله پولیش، نانوسرامیک و یا واکس خودرو و…. را پیشنهاد می دهد.

اجرای راهکارهای ارائه شده در کارشناسی تشخیص رنگ خودرو نیاز به داشتن مهارت، تجربه و دانش بالا دارد. در همین راستا آموزشگاه فنی نخبگان با سابقه ای چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو و آموزش ترکیب رنگ خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

 

   آموزشگاه فنی نخبگان مجری آموزش ترکیب رنگ خودرو

 

•نحوه ی برگزاری آموزش ترکیب رنگ خودرو

 آموزش ترکیب رنگ خودرو به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

در ادامه مطالب با آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان همراه باشید.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

• آستری

آستری ها یکی از مهمترین بخش های یک سیستم رنگی ضد خوردگی هستند. مهمترین اهداف مورد نیاز از آستری خودرو:

– چسبندگی: پیوند قوی با سطح سازه

– پیوستگی: پیوندهای قوی داخلی بین اجزاء خود آستری 

– خنثی بودن: مقاومت بالای شیمیایی و خوردگی

– پیوند قوی بین لایه ای : قابلیت ایجاد پیوند قوی با لایه میانی

– انعطاف پذیری مناسب

آستری ها به عنوان پایه سیستم رنگی بدنه خودرو، باید چسبندگی بسیار خوبی به سطح زیر لایه ( مانند فولاد ) داشته باشد. اگر سیستم بازدارنده خوردگی داشته باشد، باید پیگمنت های موجود در آستری بتوانند سطح فلز را غیر فعال کرده و میزان تمایل به خوردگی را به حداقل برساند.

 

Image result for ‫آستر رنگ خودرو‬‎

 

آستری های فعال به وسیله حفاظت کاتدی از خوردگی جلوگیری می کنند، پوشش با سطح فلز پیوند برقرار کرده و چسبندگی قوی و بالایی ایجاد می کند.

• لایه میانی 

لایه میانی معمولا در سیستمهای رنگی با اهداف خاص مورد استفاده قرار میگیرد. مهمترین خواص یک لایه میانی ایجاد شرایط زیر است:

– ایجاد ضخامت برای کل سیستم

– مقاومت شیمیایی بالا

– مقاومت در مقابل نفوذ بخار اب

– افزایش مقاومت الکتریکی پوشش

– پیوستگی قوی

 – پیوند قوی با آستری و لایه رنگ رویه

مهمترین قسمت فرمولاسیون لایه میانی رنگ بدنه خودرو توانایی ایجاد ضخامت به صورت غیزیکی در سیستم رنگی است. این ضخامت باعث بهبود خواص دیگر در سیستم رنگ می شود.

مسولیت دیگر لایه میانی مقاومت بالا و ایجاد خاصیت Barrier ( ایجاد مانع ) در مقابل حمله کننده ها ی شیمیایی و شرایط جوی یا هنگام غوطه وری در آب است.

• رنگ رویه

از عملکردهای مهم رنگ رویه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– ایجاد یک لایه آب بندی کننده و پوشش دهنده روی کل سیستم رنگ

– ایجاد مانع اولیه در مقابل شرایط جوی

– مقاومت در مقابل آب، مواد شیمیایی و هوا

– ایجاد یک سطه چقرمه و مقاوم در مقابل سایش

– ظاهر خوشایند

در یک سیستم آستری، لایه میانی و رنگ رویه، رنگ رویه یک فیلم رزینی پیوسته روی لایه میانی و آستری ایجاد می کند. رنگ رویه اولین دفاع کننده در مقابل شرایط سخت شیمیایی، آبی و شرایط جوی است. این لایه از لایه میانی نازک تر است و فام رنگ، بافت و براقیت در آن خیلی مهم است.

• آموزشگاه فنی نخبگان

آموزشگاه فنی نخبگان با سابق های چندین ساله و درخشان با بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سراسر کسور و همچنین کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی سال ۹۷ پیشگام در امر آموزش و تربیت کارشناسان حرفه ای تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزش های حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو به متقاضیان آقا و خانم از سراسر کشور می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

کسب عنوان برتر مدیر شایسته ملی

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام میشود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و انجام هماهنگی های لازم با کارشناسان مجرب اموزشگاه در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷- ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹- ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱- ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *