آموزش اجرای پولیش نانو

آموزش اجرای پولیش نانو 

پولیش خودرو از جمله جذابیت هایی ست که علاقمندان به دیزاین خودرو به آن توجه می کنند. علاوه بر اینکه نقش ترمیمی و حفاظتی را نیز برای رنگ خودرو ایفا می کند. آرین تست با توجه به این موضوع امروز با مقاله ای در همین زمینه با عنوان آموزش اجرای پولیش نانو در خدمت شما همراهان همیشگی می باشد. 

آرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان را با مقاله آموزش اجرای پولیش نانو همراهی کنید…

• رنگ و ظاهر بدنه خودرو

داشتن خودروی زیبا و سالم برای هر کسی لذت بخش و یک امر طبیعی ست .اما گاهی بدنه ی خودرو بر اثر بروز عواملی از قبیل تصادف یا برخورد با موانع آسیب میبیند که وضعیت ظاهری خودرو را از لحاظ زیبایی تحت تاثیر قرار میدهد.
اگر شما هم جزء افرادی هستید که زیبایی و وضعیت ظاهری بدنه خودرو برایتان مهم است اما به دلایلی مواردی مثل خط و خش روی بدنه خودروی شما ایجاد شده نگران نباشید ما در این مقاله ( آموزش اجرای پولیش نانوبه شما کمک میکنیم تا بتوانید بدنه خودروی خود را بازیابی کنید و زیبایی و درخشندگی را به بدنه ی خودروی خود برگردانید.

باآرین تست و آموزشگاه فنی نخبگان همراه شوید…

 

 

• اجرای پولیش خودرو

قبل از اینکه وارد بحث شویم بهتر است با اصطلاح پولیش بیشتر آشنا شویم.

• پولیش (انگلیسی: Polish)

اصطلاحی است که برای طیف وسیعی از فرایندهای طراحی شده به منظور حذف یا جابجایی نقایص سطحی و افزایش براق شدن سطوح مختلف به کار می رود.

به عنوان مثال پس از ساخت، تعمیر و رنگ برخی مصنوعات فلزی یا چوبی، می توان با استفاده از پولیش کاری سطح را زیباتر و و براق تر کرد. پولیش از جمله کارهای ترمیمی می باشد.

از موارد کاربردی پولیش کاری می توان به پولیش سطحی فلزات، پولیش بدنه خودرو یا از نوع انسانی آن به پولیش ناخن اشاره کرد.

• نحوه ی اجرای پولیش بدنه خودرو
در حال حاضر پولیش کردن خودرو به دو روش انجام میشود:

۱- دستی

۲-ماشینی.

• انگیزه پولیش خودرو

۱- هنگام تولید خودرو در کارخانه معمولا عملیات پولیش انجام نمی شود مگر درموارد خاص ترمیمی که خودرو در حین تولید و رنگ آسیب دیده باشد که معمولا بصورت سطحی پروسه انجام پولیش انجام میشود.

۲- دلیل بعدی انجام پولیش در کارخانه حذف گرد و غبارهای جزئی ست که در در حدفاصل اتاق رنگ و کوره روی بدنه خودرو به دلیل خیس و چسبناک بودن رنگ بدنه میچسبند و همین عامل باعث تیره و تار شدن رنگ بدنه خودرو می شود.

۳- هنگامی که خودرو از خط تولید عبور کرده و از کمپانی خارج میشود دارای یک رنگ با موج های یکنواخت میباشد که معمولا این حالت در خودروهای رنگ متالیک بیشتر نمایان میشود بنابراین برای اینکه رنگ بدنه خودرو جلوه واقعی خود را پیدا کند نیاز است یکبار پولیش به روش صحیح و کامل انجام شود.

۴- خودرو هیچگونه آسیب رنگی ندارد و شما قصد دارید با پولیش کردن بدنه خودروی خود را براق کنید و درخشندگی بیشتری به آن بدهید تا حالت ماتی بوجود آمده در را که در اثر شرایط مختلف آب و هوایی و دانه های ریز گرد و غبار موجود در هوا بوجود آمده را از بین ببرید.

۵- بدنه و رنگ بدنه خودرو بر اثر یک تصادف یا برخورد با موانع و عوامل دیگری از این قبیل دچار آسیب شده و جهت ترمییم آن و برگرداندن به حالت اولیه و ایجاد درخشندگی در بدنه خودرو نیاز به انجام پولیش دارد.

جالب است که بدانید تمامی این موارد گفته شده و مواردی از این قبیل که به هر نحوی باعث ایجاد آسیب در رنگ و بدنه خودرو میشوند براحتی با انجام پولیش حرفه ای و صحیح قابل رفع هستند.

 

 

• آموزشگاه فنی نخبگان

با آموزشگاه فنی نخبگان متخصص در امر آموزش کارشناسی حرفه ای تشخیص رنگ بدنه خودرو و آموزش ریکاوری رنگ بدنه خودرو با بیش ۶۰۰ مرکز فعال در سراسر کشور همراه باشید. ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید در زمینه کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو متخصص شوید.

• انجام و اجرای پولیش دستی

در نظر داشته باشیم که آگاهی از نحوه صحیح اجرای پولیش بسیار مهم و حیاتی ست چون وضعیت ظاهری خودرو را از لخاظ زیبایی و درخشندگی تحت تاثیر قرار میدهد.

در این روش شما نیاز به یک قوطی پولیش مناسب و با کیفیت + چند تکه پارچه پنبه ای و نرم  جهت براق کردن رنگ بدنه خودرو دارید.

به این نکته توجه کنید که انتخاب پولیش مناسب و با کیفیت نتیجه ی بهتر و قابل توجهی در بر دارد پس در انتخاب نوع پولیش مصرفی خود دقت لازم را داشته باشید.

• بهترین نوع پارچه جهت پولیش خودرو میتواند:

۱- پارچه میکروفیبر

۲- حوله نرم پرز دار

۳- پنبه نرم

۴-نمد و پارچه پولیش باشد.

 

 

• قبل از اجرای پولیش به این نکات توجه کنید.

۱- سطح بدنه خودرو را از هر گونه آلودگی از قبیل گرد و غبار و گل و … کاملا تمبز کنید و بهتر استکه خودرو را کامل بشویید.

۲- در صورت شستشوی خودرو سعی کتید خودرو را کاملا خشک کنید تا عملیات پولیش با کیفیت بهتری انجام شود.

۳- هنگام اجرای پولیش سطح بدنه خودرو نباید داغ و یا کاملا سرد باشد.

یک دمای معمولی و دور از نور مستقیم خورشید برای سطح بدنه خودروی شما کمک شایانی به انجام یک پولیش عالی و حرفه ای میکند.چرا که اگر بدنه خودروی شما داغ و یا خیلی سرد باشد عامل ماسیده شدن مواد پولیش روی بدنه خودرو میشود و کار را دشوار میکند.

• نحوه ی اجرای پولیش خودرو با دست

مقدار لازم از مواد پولیش را روی سطح مورد نظر خودرو قرار دهید و پارچه مخصوص را نیز روی پولیش بگذاریدو شروع به حرکت بصورت مالشی روی سطح مورد نظر کنید. بصورت یکنواخت و با فشار متناسب دست این کار را بصورت پیوسته انجام دهید.

• بهترین نوع حرکت در اجرای پولیش

حرکت دست میتواند بصورت دورانی و یا خطی بصورت ۹۰ درجه ای انجام شود. در این نوع حرکت جهت رفت و برگشت را بصورت عمود ۹۰ درجه بچرخانید.

بهترین نوع حرکت در اجرای پولیش حرکت خطی عمود بر خط و خش هاست که با تغییر دادن جهت حرکت تمامی خط و خش ها و خراش های روی بدنه حذف و از بین میروند.

• نحوه ی پولیش نواحی خاص

اگر میخواهید محدوده خاصی از بدنه را پولیش کنید حرکت را در همان محدوده انجام دهید تا جایی که نتیجه مورد نظر ومطلوب حاصل شود اما اگر قصد دارید تمامی بدنه خودرو را پولیش کنید باید از یک سمت شروع کرده و با دقت مرتبا حرکت را بسمت دیگر هدایت کنید.

در صورتی که از حرکت چرخشی استفاده میکنید در صورت خسته شدن دست میتوانید حرکت را بصورت معکوس انجام دهید.

اگر سطحی که در حال انجام پولیش آن هستید دارای خش های عمیق باشند بهتر است از پولیش زبر استفاده کنید تا نتیجه بهتر و کامل تری ایجاد شود.

در حرکت چرخشی نیز میتوان در فواصل مختلف جهت حرکت را عوض کرد.

توجه داشته باشید که از هر نوع حرکتی جهت انجام پولیش استفاده میکنید تا انتهای کار باید ثابت باشد.

• پایان کار پولیش

پس از اتمام کار پولیش بهتر است محل مورد نظر را با استفاده از یک حوله نرم جهت از بین بردن چربی های احتمالی ایجاد شده استفاده کنید و یا میتوانید خودرو را کامل بشویید.

 

 

با آموزشگاه علمی نخبگان و آموزش های تخصصی این آموزشگاه همراه باشید.

• انجام و اجرای پولیش ماشینی

انجام پولیش در این روش نیز نیاز به دقت ومهارت خاص دارد. به این مساله توجه داشته باشید که بدنه خودروهای تیره نسبت به خودروهای رنگ روشن حساس تر هستند.

بنابراین برای اجرای پولیش روی بدنه خودروهای تیره از پدهای نرم تری استفاده کنید. همچنین سعی کنید همواره برای پولیش خودرو از با کیفیت ترین مارک پولیش استفاده کنید تا نتیجه بهتر و مطلوب تری حاصل شود.

• نحوه ی اجرای پولیش با دستگاه

۱- پد مورد نظر را با آب مرطوب کنید.نیازی نیست کاملا خیس شود،مقدار مورد نیاز از مواد پولیش را روی پد قرار دهید و پد را نیز بر روی دستگاه در جای مناسب خود قرار دهید.

البته میتوانید مواد پولیش را در محل مورد نظر روی بدنه خودرو قرار دهیددر طول اجرای پولیش شیلنگ آب را در محل مورد نظر نگه دارید.
۲- دستگاه بافر یا پولیش را ثابت نگه دارید

در محل مورد نظر به سمت جلو و عقب حرکت دهید و سعی کنید که این خرکت بر اساس یک فشار متناسب و ثابت و مداوم باشد تا از بروز احتمالی آسیب به بدنه خودرو جلوگیری شود.
در تمام طول مدت کار با دستگاه پولیش باید دقت کنید که پدمرطوب بماند و اگر مدت زیادی از پد استفاده میکنید هر از چندگاهی پد را جدا کرده و کاملا بشویید تا از آلودگی پاک شود.

 


• اجرای پولیش نانو توسط افرا متخصص

توصیه میشود اگر در این امر مهارت ندارید اینکار را به افراد متخصص که آموزشهای لازم را دیده اند بسپارید و یا با شرکت در دوره های آموزشی کارشناسی تخصصی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ خودروی آموزشگاه فنی نخبگان تخصص لازم در این زمینه را هم برای خود و هم برای ورود به بازار کار کسب کنید. 

• آموزشگاه فنی نخبگان 

آموزشگاه فنی نخبگان یکی از برترین آموزشگاه های کشوری که در حوزه ی و تمامی مباحث مربوطه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت و آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو می باشد.

• سابقه و افتخارات آموزشگاه

این آموزشگاه با سابقه ای چندین ساله و درخشان، با داشتن بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و تخصصی کارشناسی رنگ خودرو در سطح کشور و همچنین کسب عنوان برتر مدیران شاسیته ملی سال ۹۷ مدیریت محترم این آموزشگاه، با کادر آموزشی مجرب و متخصص آماده ارائه تمامی آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو به متقاضیان عزیز ( پذیرش به صورت خانم و آقا ) از سراسر کشور می باشد.

آموزشگاه فنی نخبگان

• نحوه ی برگزاری آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود.

اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

• پل های ارتباطی ما

جهت اطلاع از نحوه برگزاری دوره های آموزش کارشناسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو و آموزش ترکیب رنگ خودرو با کارشناسان مجرب آموزشگاه در تماس باشید.

۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

همراهان همیشگی مطالب منتشر شده آرین تست را دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *