آموزش اجرای نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو

آموزش اجرای نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو

در زندگی امروزه خودرو یکی از مواردی بوده که همیشه مورد توجه همه بوده و تقریبا هر شخصی نسبت به اوضاع اقتصادی و مالی خود نوعی از خودرو را در اختیار دارد. و می توان گفت خودرو یکی از ملزومات زندگی امروزی ست.

در همین راستا موضوع مورد بحث امروز آرین تست آموزش اجرای نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو با رویکرد ریکاوری بدنه خودرو می باشد.

• مراقب و نگهداری از خودرو

مراقب و نگهداری از خودرو یکی از بحث های داغ امروز شده است. این سازه ی فلزی آنقدر زندگی انسان را به خود وابسطه کرده که توجه همه خودروسازان و مالکان خودرو را جلب کرده است و همیشه به دنبال راه کارهای جدید برای بالابردن امنیت خودرو و حفاظت از خودرو هستند.

در بحث مراقبت و نگهداری خودرو اولین قسمتی که همیشه در معرض خطر است بدنه و رنگ بدنه خودرو است. خودروهایی که از بدنه سالم تر و رنگ شفاف تر و براق تری برخوردار باشند توجه بیشتری را به خود جلب می کنند.

Image result for ‫خودرو لوکس‬‎

اما مساله ای که قابل بحث است این است که وقتی خودرو از شرکت کمپانی تولید کننده خارج می شود دارای ظاهری معقول و دلچسب است اما به مرور زمان و بر اثر عوامل محیطی و شیمیایی این جذابیت کم می شود. کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری بدنه خودرو دقیقا به همین موضوع می پردازد و ایده ها و راه کارهای جدید و قابل ملاحظه ای برای رفع این نواقص ایجاد شده در طی زمان ارائه میدهد.

با آموزشگاه فنی نخبگان پیشتاز در ارائه ی آموزش های تخصصی کارشناسی خودرو و ریکاوری بدنه خودرو همراه باشید.۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷

• فنانوری نانو

 رنگ خودرو و مراقبت از آن همواره از مسائل قابل توجه خریداران خودرو و سازندگان آن بوده. در دهه اخیر با ورود فناوری نانو به صنعت خودروسازی و ایجاد لایه های محافظتی مقاومت رنگ بدنه خودرو را در مقابل عوامل آسیب زا بیشتر کردند.

ایجاد لایه های نانوسرامیکی و پولیش برای اولین بار توسط شرکت های تیوتینگ برای خودروهای گران قیمت و لوکس مورد استفاده قرار می گرفته و بعدها با پیشرفت فن آوری وارد بازار شد و مورد توجه عموم قرار گرفت.

Image result for ‫آسیب های وارده به خودرو‬‎• منظور از پوشش نانو سرامیک چیست؟

نانو سرامیک یک نوع پلیمر مایع است که مانند یک کاور روی رنگ بدنه خودرو کشیده می شود. این پوشش با رنگ بدنه خودرو پیوند برقرار کرده و یک لایه هیدروفوبیک یا لایه ای آب گریز ایجاد می کند.

این پوشش بصورت یک لایه سه بعدی و ضخیم روی بدنه اجرا می شود و علاوه بر محافظت از رنگ بدنه خودرو باعث براق شدن و شفافیت رنگ بدنه خودرو  و جلوگیری از آفتاب سوختگی و رفع آفتاب سوختگی و جلوگیری از خط و خش و خوردگی رنگ بدنه خودرو می شود.

کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو تخصصی ست که تمامی آموزش های مراقبت از خودرو و ریکاوری خودرو را به طور کمال و تخصصی اموزش می دهد.

• آموزشگاه فنی نخبگان

در این بین آموزشگاه فنی نخبگان با سابقه ای چندین ساله و درخشان دارای بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص در امر کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو و کسب عنوان برتر مدیر شاسیته ملی سال ۹۷ پیشرو در امر آموزش های تخصصی کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو آماده ارائه آموزشهای تخصصی و حرفه ای کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری بدنه و رنگ بدنه خودرو به متقاضیان خانم و اقا از سراسر کشور می باشد.

جهت دریافت اطلاعات کامل کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو با شماره ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ تماس بگیرید.

پوشش نانو سرامیک چه فوائدی دارد و تفاوت آن با کاور خودرو چیست؟

در زمینه مراقبت از خودرو و دیزاین ظاهری خودرو محصولات زیادی در بازار وجود دارد. که این محصولات علاوه بر زیبایی ظاهری خودرو از ایجاد خط و خراش روی بدنه خودرو جلوگیری می کند.

این محصولات و کاورهای موجود در بازار در چند دهه اخیر مورد توجه علاقمندان قرار گرفته. این کاورها به صورت ترنسپرنت و در رنگ های مختلف و با کیفیت های متفاوت در بازار موجود است و افراد بنابر سلیقه شخصی خود این محصولات را تهیه کرده و مورد استفاده قرار میدهند.

د حال حاضر محصولات جدیدتری وارد بازار شده که علاوه بر داشتن خصوصیات گفته شده برای کاورهای محافظ خودرو از تکنولوژی نانو برخوردار است و از آسیب انواع آلودگی ها مثل شیره درختان فضولات پرندگان باران های اسیدی گرد و غبار و … جلوگیری میکند.

Image result for ‫پوشش نانو سرامیک‬‎

کاور بدنه خودرو:

پوششی نازک از جنس اورتان است که می تواند بر روی هر سطح از رنگ بدنه خودرو اجرا شود و وظیفه محافظت از کیفیت رنگ خودرو را دارد. و کاهش آسیب هایی از قبیل:

۱- اکسیداسیون یا آفتاب سوختگی ناشی از اشعه UV خورشید

۲- آسیب های شیمیایی ناشی از آلاینده های اسیدی

۳- رنگ پریدگی و خراش های ناشی از سنگ ریزه ها و آسیب های جاده ای

۴- لکه های ایجاد شده بواسطه آب سخت

۵- هولوگرام ها و خش های ایجاد شده در طول شستشو خودر

۶- رنگ پریدگی ها

Image result for ‫اجرای کاور بدنه خودرو‬‎

جالب است بدانید کاور بدنه خودرو در ابتدا برای خودروهای نظامی اجرا و طراحی شده و بدلیل عملکرد مناسب و بالای این محصول به بازار خودرو ارائه شد و در دسترس همه قرار گرفت.

 همانطور که توضیح دادیم هر دو محصول فوق کاور بدنه خودرو و نانو سرامیک به منظور محافظت و مراقبت از رنگ بدنه خودرو ارائه شده و البته هدف مشترک این دو محصول کاهش اسیب های ایجاد شده از قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید و همچنین الاینده های اسیدی می باشد.

• تفاوت پوشش نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو

با توجه به مشترکاتی که دو محصول داشتند تفاوت های قابل توجهی نیز دارند ازجمله این که:

۱- کاور بدنه خودرو از شفافیت و درخشندگی کمتری نسبت به نانو سرامیک برخوردار است.

۲- کاورهای بدنه خودرو دارای خاصیت آب گریزی نیستند و به مرور زمان تغییر رنگ داده و یک طیف زرد رنگ ایجاد میکند.

۳- اگر کاور بدنه خودرو دچار آسیب جدی شوند تعمیر و ترمیم ان امکان پذیر نیست و باید به صورت کامل تعویض شود.

۴- کاور بدنه خودرو به لحاظ قیمتی از نانو سرامیک گران تر است.

• مزایای استفاده از کاور بدنه خودرو:

کاور بدنه خودرو از نانو سرامیک ضخیم تر می باشد و علاوه بر آن دارای ترکیبات شیمیایی می باشند که پس از سایدگی یا دندانه شدن می توانند خود را ترمیم کنند و همین ویژگی کاور بدنه خودرو با عث می شود تا قدرت جذب ( تراشه های سنگ خش های کوچک لکه های چرخشی یا هولوگرام  ناشی از شستشوی خودرو و لکه هایی که بر اثر آب سنگین یا باران های اسیدی ایجاد می شوند بدون اینکه جای این نوع لکه ها باقی بماند ) را داشته باشد.

Image result for ‫اجرای کاور بدنه خودرو‬‎

• پوشش نانو سرامیک

اما پوشش سرامیکی این مزایا را ندارد برجسته ترین خصوصیت نانو سرامیک خاصیت آب گریز بودن آن است. پوشش سرامیکی شفافیت و درخشندگی خاصی به خودرو می دهد بدون اینکه شخص متوجه وجود پوشش نانو سرامیک شود.

در حالیکه استفاده از کاور بدنه خودرو طیف روشنی از نور روی بدنه خودرو ایجاد می کند و شخص را متوجه حضور کاور بدنه خودرو میکند. خاصیت آب گریزی که ویژگی بسار مهمی هست به وضوح در تمامی نقاط مورد استفاده نانو سرامیک مشاهده می شود در حالیکه پوشش کاور بدنه خودرو این قابلیت مهم را ندارد.

Image result for ‫پوشش نانو سرامیک‬‎

• سوالی که مطرح می شود این است که با توجه به مطالب ارائه شده استفاده از کدام پوشش مناسب تر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: استفاده از هر دو محصول نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو امکان پذبر است و در واقع می توان از این پوشش ها در موقعیت های خاص خودرو استفاده کرد.

مثلا کاور بدنه خودرو را می توان در قسمت هایی از خودرو مثل سپر جلوی خودرو آینه های جانبی خودرو کاپوت خودرو قوس جلو وعقب خودرو و رکاب های ورودی درب ها و کاپوت خودرو استفاده کرد که بیشتر درمعرض آسیب تراشه های سنگ و یا خراش هایی از ضایعات جاده ای قرار دارند و پوشش نانو سرامیک قادر به محافظت از بروز آسیب در این نواحی نیست و می توان بعد از اجرای کاور از پوشش نانو سرامیک برای ایجاد درخشندگی در این نواحی استفاده کرد.

 

Image result for ‫اجرای کاور بدنه خودرو‬‎

کاربرد و تلفیق پوشش نانوسرامیک روی نواحی کاور شده

پوشش نانوسرامیک روی نواحی کاور شده یک لایه براق و شفاف را تشکیل میدهد که از کاور بدنه خودرو را هرگونه آلودگی محبطی و شیمیایی حفظ می کند و عمر طولانی تری به آن میدهد.

پوشش نانو سرامیک در هر قسمت از خودرو که مورد استفاده واقع شود چه آن قسمت از کاور بدنه خودرو استفاده کرده باشد یا نه خطر اکسیداسیون و آسیب های شیمیایی را کاهش می دهد و در واقع از بین می برد.

با توضیحات داده شده به این نتیجه می رسیم که ترکیب استفاده از پوشش نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو محافظ قوی برای رنگ بدنه خودرو می باشد و رنگ بدنه خودرو را از درخشندگی خاصی برخوردار می کند.

Image result for ‫ترکیب نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو‬‎

آموزش اجرای نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو

 اجرای کاور بدنه خودرو و پوشش نانو سرامیک از تخصص های کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو است که مهارت در اجرای آن می تواند از لحاظ مالی و اقتصادی آینده شغلی فوق العاده ای را برای متقاضیان این آموزش ها رقم بزند.

• آموزشگاه فنی نخبگان

دارای چندین سال سابقه درخشان در زمینه آموزش کارشناسی رنگ خودرو دارای بیش از ۶۰۰ مرکز فعال و متخصص کارشناسی تشخیص رنگ خودرو و ریکاوری رنگ بدنه خودرو در سطح کشور افتخار آموزش به علاقه مندان و متقاضیان خانم و اقا در زمینه کارشناسی رنگ خودرو را در سراسر کشور دارد.

• نحوه ی برگزاری آموزش اجرای نانو سرامیک و کاور بدنه خودرو

آموزش ها به دو صورت کارگاهی تئوری و عملی فوق العاده حرفه ای و تحت نظر اساتید مجرب دانشگاهی انجام می شود. اسکان رایگان و اعطاء مدارک داخلی بین المللی و دانشجو و همچنین اعطاء نمایندگی به دانشپذیران محترم از جمله مزایا ی آموزشگاه فنی نخبگان می باشد.

• پل های ارتباطی:

 ۰۹۱۳۶۷۷۶۰۰۷ – ۰۹۳۵۹۱۳۰۴۹۹ – ۰۹۱۴۰۲۵۷۰۰۱ – ۰۳۱۳۳۲۴۸۳۲۷

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *